18 Ekim 2009 Pazar

Uzuuunn bir süre yokuz....

Neredeyse 1 aya yakın bir süre ara vermişim...Bu süre zarfında yine pek çok şey yaşandı. Bunlardan bir tanesi vardı ki, benim uzun bir süre aklımdan çıkmayacak, benim başıma gelmez dediğim fakat yaşamak zorunda kaldığım bir durum. Şimdi geçti, bitti umarım çabuk unutulur...Bu konu çok fazla keyfimi kaçırdı sanırım bir türlü bu yüzden elim gitmedi yazmaya. Ardından geçtiğimiz bayramın son gününden beri Tolga' nın sürekli hasta olması çok canımızı sıktı. Tam düzeldi derken tekrar ateşlendi. 6.hastalık geçirmiş, 1 haftada 200 küsur gr. vermiş.Zaten iştahı çok olmayan bir çocuktu bir de bu zor aldığı kiloları verince ardından ikinci kez grip mikrobu alınca bir de annesinin ilaçsız tedavi edeceğim inadı olduğundan daha yeni son iki gündür burun akıntısı geçmiş oldu.
Bu süre zarfında yeni bir kararla lise yıllarından sonra ikinci kez günlük tutmaya başladım çünkü bazı şeyleri burada yazamayacağımı ama bir şekilde de içimi dökmek gereği duyduğum için bu kararı aldım.
Son 3 gecedir de çok az uyudum.Sanırım diş çıkarma zamanı yani benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Sebepsiz uyanmalar, ağlamalar, huysuzluklar...Çok yoruldum...
Yemek yememesi de üstüne eklenince yüküm iki katı arttı. Her gün yeni ne yapsam diye düşünmekten mutfaktan çıkamaz oldum...
Buradan tüm bu şekilde aynı yoğunluğu yaşayan ama bloguna da sahip çıkan anneleri bir kez daha tebrik ediyorum zira ben artık yetişemez oldum belki de son kalan enerjimi boş boş oturmaya harcamak istiyorum.
Sanırım bu bloguma bir veda oldu.
Kim bilir keyfim yerine gelir, unutmak istediklerimi unutur, Tolga biraz daha kendi kendine yeter olursa tekrar geri dönerim ama şu an için enerjim kalmadı.
Kim bilir yeni yıldan sonra beklediğimiz bir takım haberleri alırsak hayatımda açılacak yepyeni kapıları, yeni bir yaşamı sizlerle yine burada paylaşmaya devam ederim...Tüm blog dostlarıma beni sıkı sıkıya takip ettikleri, yorumsuz bırakmadıkları için teşekkür ederim.

6 yorum:

kirazsevdasi dedi ki...

yorum bırakmasamda okuyordum hep.
uzuldum acikcasi ayrilma karariniza ama tabi karar sizin.
umarım kısa surede umdugunuz tum guzel haberler gelir ve isler yoluna girer.

ELÇİN dedi ki...

zaman en iyi ilaç...

her şey yoluna girecek ...sadece biraz sabır

çok geçmiş olsun kuzucuğa

Ayse Pamuk dedi ki...

Kuzucuk diş çıkarıyordur annesi aynı şeyleri bende yaşıyorum eczanelerde jel satılıyor diş sancıcı için çok rahatlatıyor bebeği.İnşallah çabuk geçer sıkıntın.Vallahi okuyunca canım sıkıldı.Tekrar görüşmek üzere

Betül dedi ki...

Meltem.. hiç birşey diyemiyorum,okudum ve çok üzüldüm..

Adsız dedi ki...

ne zamna doneceksiniz meltem hanim
ozledik sizi
ben zeynep sevgiler..

Adsız dedi ki...

ne zamna doneceksiniz meltem hanim
ozledik sizi
ben zeynep sevgiler..